گروههای خبری
> گروه اخبار > اخبار و اطلاعیه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


خانه صنعت و معدن استان یزد میزبان هیئت سرمایه گذاری آسیایی کشورچین
نگارنده خبر: خانه صنعت و معدن
تاریخ ثبت:1395/12/10

یشنهاد رئیس خانه صنعت یزد برای سرمایه گذاری چین در طرح انتقال آب از خلیج فارس به یزد مورد استقبال چینی ها قرار گرفت.......

آمادگی چینی ها برای سرمایه گذاری در طرح انتقال آب خلیج فارس به یزد

 ' چائو جین هوانگ ' رئیس انجمن توسعه اقتصادی چین و کشورهای آسیایی در سفر به یزد و نشست با مسئولان اقتصادی و خانه صنعت و معدن این استان از تشکیل این انجمن با هدف تشویق و حمایت از سرمایه گذاران چینی برای فعالیت در کشورهای آسیایی خبر داد و گفت: این سفر به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در چین و اتاق بازرگانان ایرانی مقیم این کشور در پکن برنامه ریزی شده است و سعی کردیم با یک تیم قوی وارد ایران شویم.

وی اضافه کرد: در دیدار و بازدید هایی که از نقاط مختلف ایران داشتیم؛ فرصت های سرمایه گذاری آن منطقه بررسی شد و در بازگشت به کشورم دستاورد های این سفر به را به سرمایه گذاران، مسئولان و بازرگانان ارائه خواهم کرد تا برنامه ریزی لازم برای حضور در ایران و یزد داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد،  رئیس هیأت سرمایه گذاری چین ، فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری یزد را در زمینه های فلزات، معادن، نساجی و کشاورزی مثبت ارزیابی کرد و علاقه مندی تیم خود برای فعالیت در این بخش ها اعلام کرد.
هوانگ همچنین فناوری چین را در زمینه تولید انرژی خورشیدی خوب ارزیابی و اظهار امیدواری کرد تا در آینده هیات های مختلف چینی در ایران حضور یابند.
وی مردم این دیار را مهمان نواز و خونگرم توصیف و هدف از سفر خود به یزد را گسترش روابط اقتصادی و تجاری، آشنایی با ظرفیت های سرمایه گذاری این استان و ارزیابی آن و معرفی توانمندی های کشورش اعلام کرد.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی یزد نیز در این نشست با تشریح سابقه دیرینه روابط اقتصادی، تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری ایران و چین گفت: روابط دو کشور در مقایسه با سایر کشورها، گسترده و عمیق است و به دوران حیات پر رونق جاده ابریشم بازمی گردد.

علی نمازی چشم انداز آینده روابط ایران و چین را خوب ارزیابی کرد و افزود: بخش های خصوصی و دولتی چین در پروژه های متعدد و در کشورهای مختلف سرمایه گذاری کرده اند و اغلب آن به صورت فاینانس است.

وی فضای مناسب سرمایه گذاری در ایران به خصوص استان یزد را یادآور شد و ادامه داد: امکانات لازم برای سرمایه گذاری در بخش های صنعتی، معدنی وگردشگری یزد فراهم است و از این نظر در کشور برتر هستیم.
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد با اشاره به ظرفیت های خوب سرمایه گذاری در یزد در بخش های مختلف، آمادگی استان را برای همکاری با طرف چینی برای گسترش روابط اقتصادی و سرمایه گذاری اعلام کرد.
نمازی اظهار امیدواری کرد تا نتیجه سفر هیأت چینی منجر به هدایت منابع مالی این کشور به ایران و به خصوص استان یزد شود و روابط اقتصادی و تجاری را میان دو طرف نیز گسترش یابد.


نیروی انسانی فعال، سالم و سختکوش مهمترین براند یزد است.

پنجاه درصد اشتغال استان یزد در بخش صنعت است
رئیس خانه صنعت و معدن استان یزد هم در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت این بخش گفت: سه هزار و 700 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این استان مستقر است و به ازای هر 280 نفر یک واحد صنعتی وجود دارد.
سیدعلی اکبر کلانتر با بیان اینکه در حدود 50 درصد اشتغال استان از ناحیه بخش صنعت است ، تلاش،  سخت کوشی و سلامت فکری را براند یزد عنوان نمود و فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن استان را خوب توصیف کرد.
وی بعضی از الزامات سرمایه گذاری در استان یزد را: ایجاد صنایع کم آب خواه ، حفظ محیط زیست، انتقال فناوری و دانش فنی و تولید برای صادرات عنوان کرد .

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت یزد همچنین پروژه بزرگ تصفیه و انتقال آب از خلیج فارس به استان، تکمیل و احداث نمایشگاه بین المللی یزد و هتل و مراکز جنبی آن، احداث آزادراه نایین به مهریز به طول 120 کیلومتر، سیستم های مدرن آبیاری وکشاورزی ، استخراج عناصر نادر و کمیاب ،استخراج و تولید سنگهای تزیینی و بازیافت پسماند سنگبری ها ، تولید آهن اسفنجی فولاد کسری بافق احیا-ذوب و نورد-( با تضمین تامین خوراک ) را بخشی از پروژه های با قابلیت جذب سرمایه و سرمایه گذاری مشترک خواند.

کلانتر گفت البته متاسفانه سفر کوتاه است و فرصت کافی برای مذاکرات کامل و عقد قرارداد وجود ندارد اما در ادامه این جلسه از طرف خانه صنعت و معدن یزد ترتیبی داده شد تا تعدادی از صنعتگران و معدنکاران علاقمند به جذب سرمایه خارجی که دارای طرح های با پیشرفت بیش از 60 درصد و بعضی طرح های مهم بتوانند  درنشست های رودر رو با دوستان چینی پروژه ها را مطرح و مذاکرات اولیه را انجام دهند.

وی همچنین از پذیرایی و  همکاری مدیران اقتصادی و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان و ارائه بسیار خوب معرفی یزد و فرصت ها و مشوق ها و حمایت های سرمایه گذاری در این نشست تشکر کرد.
طرح انتقال آب از سواحل خلیج فارس به فلات مرکزی ایران 16 استان را در بر می‌گیرد که جمعیت فعلی این استانها 46 میلیون نفر است و استان یزد یکی از استان های مورد نظر در این طرح اعلام شده است.

در این نشست که در مرکز سرمایه گذاری استان برگزار شد فرصت ها و مشوق های سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی، معدنی، تولید انرژی،کشاورزی و گردشگری به طرف چینی ارائه شد.
هیأت سرمایه گذاری کشور چین متشکل از مسئولان اقتصادی و مدیران هفت شرکت سرمایه گذاری چینی می باشند که در زمینه های سولار و انرژی های نو، حفاری های نفتی، راه اندازی واحدهای صنعتی، تولید لوله های خاص انتقال آب، تجهیزات کشاورزی، بیمارستانی و پزشکی، تولید لاستیک های سنگین و تولید سلیندرهای گاز فعالیت می کنند.

همچنین در ادامه تعداد 30 پروژه صنعتی و معدنی استان در بخش ها ی مختلف در محل سالن یکی از هتل های یزد توسط سرمایه گذاران چینی و طرف های ایرانی بحث و بررسی شد و قرارهای کاری و پیگیری بین دو طرف برقرار گردید.

رئیس انجمن توسعه اقتصادی و همکاری کشورهای آسیایی چین ضمن تشکر از رئیس خانه صنعت از  برنامه ریزی بسیار خوب آن قدردانی کرد و گفت ازچند استانی که تاکنون  سفرداشتیم در این استان بهترین برنامه و نتیجه را داشتیم.  لازم به ذکر است این هیئت قبل از یزد دیدارها و مذاکراتی با روسای اتاق های بازرگانی تهران، البرز، قزوین و فارس داشتند و آخرین برنامه آنها سفر به اصفهان می باشد .

  

 


تعداد مطالعه 256 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
احیای جوایز صادراتی در دستور کار وزارت صنعت
تصويب بودجه ويژه جهت توسعه بازار محصولات الكترونيكي و آموزش‌هاي مرتبط با آن
تزريق منابع ارزی حاصل از لغو تحریم ها به صنايع داراي مزيت نسبي
هدف‌گذاری رساندن رتبه فضای کسب و کار از ۱۴۰ به ۸۸ / اخذ مجوز از ۳۱۹ به ۱۶روز کاهش یابد
سهم ۱۲۰۰ میلیارد تومانی صنعت از هدفمندی در قالب یارانه سود تسهیلات
نامه انجمن سنگ آهن به شورای عالی معادن؛ دریافت حقوق دولتی معادن سنگ آهن را متوقف کنید
چگونگی ثبات قیمت‌ها تا خرداد/ اختصاص یارانه نقدی به صنایع انرژی‌بر و تولیدات موثر در معاش مردم
بزرگترین مجتمع صنایع غذایی محصولات کنجدی کشور در اردکان احداث می شود
سرمایه گذاری مردمی در بخش صنعت، شتاب بخش توسعه صنعتی است
تامین سرمایه تامین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <